Château OltyněEnglish parkFriesian horses

Nabídka prodeje

Zámeček je registrován jako rodinný dům a není zapsán mezi historické památky a to ani vzácné vzrostlé dřeviny v parku.

FOTOGALERIE - ZDE

Několik fotografií původních pokojů zámečku (2007 - 2012): 

 

Vyhřívaný bazén s protiproudem v budově zámku

Myslivna - klubovna

 

Koně a stáje:

V areálu je možnost ustájit ve velice prostorných boxech až 8 koní, ve stáji je rozvedena voda a každý box je vybaven napaječkou. Stáje mají i zbrusu nové sociální zázemí v podobě sprchového koutu, WC, vývodu pro pračku atd. Součástí stájí je sedlovna, sklady a společenská místnost sloužící jako klubovna s barem a sociálním zázemím. Nově zřízená kanalizace u stájí je napojena na ČOV.

 

 

Sportovní možnosti:

 Dvě golfová centra v dosahu 13 km (Jistebnice, Bechyně), mezinárodní střelnice pro všechny typy zbraní v  Opařanech  vzdálených 3 km, jízdy na koních - 3 možnosti (3 km, 10 km, 13km). V okolí cyklistické trasy pro zdatnější kolaře, turistika vhodná především pro milovníky  památek, houbaření, procházky.Ideální místo pro celoroční aktivní i relaxační odpočinek, případně vhodné místo k pracovním seminářům organizovaným v překrásném prostředí uprostřed anglického parku na jihu Čech.Dvě možnosti boulingu v nedalekém Táboře.

Zima - vhodný terén pro běžky, v nedalekém Monínci (13 km) zimní centum pro lyžaře, za příznivé zimy několik možností bruslení na okolních i rybnících. 

Vybavenost v obci a okolí:

2 smíšené obchody v obci Opařany vzdálené 3 km, zde se dá koupit prakticky vše z běžných potřeb a potravin. V Opařanech a dalších vesnicích v okolí je též několik restaurací, dle zkušeností je v kraji výborná kuchyně, porce velké, ceny nízké.

12 km od zámku Oltyně je město Tábor, kde najdete vše počínaje nemocnicí, velkou sítí obchodních center, kulturním vyžitím apod.     

Poloha a doprava:

Zámek Oltyně, který leží na okraji vesnice Oltyně vzdáleném cca 12 km od města Tábor a 12 km od Bechyně. Kromě příjemného ubytování nabízí relaxaci v 8 ha anglickém parku patřícím k tomuto zámku. Místo je vzdálené několik metrů od lesů sahajícím až k řece Lužnici. Pro milovníky památek doporučujeme vypravit se do historického centra města Tábor, navštívit město Bechyni a případně se vypravit na výlet do Zámku Hluboká nebo Červená Lhota. Oblíbený je celodenní výlet lodí po Orlické přehradě, spojený s prohlídkou Orlíku a zámku Zvíkov.Zastávka autobusu je přímo ve středu obce, několik kroků od zámku. Vlak v místě nejezdí, nejbližší vlaková zastávka je 3 km.